top of page
movement-class-zohar-ofer-11-20-67_edited_edited 4.11 last

הקבוצה בפארק

בשיכון ותיקים ברמת גן

את הקבוצה בפארק פתחתי בתקופת הקורונה, כשכל המקומות שבהם נהגנו להתאמן נסגרו. לאור המגבלות, החלטתי לצאת מהסטודיו אל הטבע ואל האוויר הפתוח. כך התגבשה לה קבוצה מקסימה של נשים שמתרגלות יחד באופן קבוע. מהר מאד התאהבנו בעבודה בחוץ והבנו שנעדיף אותה גם כשתהיה אפשרות לחזור למרחבים סגורים (סטודיו או חדר כושר). הבנו שהמגבלה ייצרה הזדמנות ושלעבודה בחוץ ערכים מוספים, גופניים ונפשיים.

 
היציאה החוצה חייבה אותי ליצור אימון חדש שיתאים לתנאים המשתנים. מצד אחד הייתי צריכה להסתדר בלי ארבעה קירות וגג שמווסתים את מזג האוויר בחורף ובקיץ וללא רצפה ישרה ומזרנים שאפשר לשכב עליהם. מצד שני, יכולתי לקיים אימון מגוון יותר במרחב פתוח שבו יש אוויר ומקום בשפע ותפאורה צבעונית שמשתנה בכל עונה. 

אז מה אנחנו עושות בשיעורים בפארק?

התרגול בקבוצה מתמקד במכלול רכיבי התנועה שחשוב לשמר ולחזק בגיל השלישי: כוח, גמישות, מהירות, שיווי משקל, קואורדינציה, סיבולת ויציבה. אנחנו עובדות על שיפור טווחי תנועה של מפרקים ועל אסטרטגיות תנועה בהיבט תפקודי (איך אנחנו עוברות בין מצבים שונים - עמידה, ישיבה, שכיבה - בצורה מיטבית). בכל שיעור אנו מקדישות זמן גם לתרגול הנשימה. תרגול הנשימה מוסיף רובד חשוב לאימון מכיוון שכל פעילות גופנית מושפעת מאיכות הנשימה. כשהנשימה שלנו פחות יעילה כל פעילות אחרת בגוף נחלשת. 


בשיעורים אני משלבת עבודה עם אביזרים שונים, כמו טבעות גומי, מקלות, גומיות, כדורים ועוד. האביזרים מסייעים לייצר תרגול תנועתי מגוון יותר, לפיתוח יכולות שונות, והם מוסיפים ממד משחקי ומהנה.

movement-class-zohar-ofer-11-20-197_edited B.jpg

למה בטבע?

בתרגול בטבע אפשר לשכוח שאנחנו באימון - התחושה היא שיצאנו יחד לטייל וגם האינטראקציה שנוצרת בין המשתתפות במהלך התרגול קרובה ונעימה יותר. מעצם היציאה לטבע, יתרונות האימון הגופני מתעצמים. "הסטודיו של הטבע" רחב ומלא אפשרויות. כל מפגש מזמן לנו מסלול מעט שונה. למשל, גבעה מזמינה אותנו לטפס עליה ומתקן משחקים קורא לנו להיתלות עליו. 


הפעילות בפארק הופכת כל פעולה פשוטה, כמו הליכה, לתרגול שדורש מהמוח שלנו להיות ערני יותר ולקחת חלק פעיל בתנועה. כאשר אנחנו מניחות את כף הרגל שלנו על האדמה אנו פוגשות בקרקע שונה מעט בנוקשות ובזוויות שלה. עלינו להתייחס לאבנים ולמהמורות קטנות ולהפעיל שרירים שונים בכף הרגל ובקרסול. גיוון זה בפני הקרקע ובתנאי הדרך תורם לשיווי המשקל ומחדד את החושים. 

ערך מוסף

בנוסף לשלושת השיעורים השבועיים אני מסייעת למשתתפות לבנות אימון אישי בבית המבוסס על האימון הקבוצתי. חשוב לי להביא כל מתאמנת למקום בו היא תוכל לשמור על הכושר הגופני שלה, באופן יומיומי וללא תלות במורה, מאמן/ת, חדר כושר או סטודיו. לשם כך אני מלמדת את המתאמנות תרגילים ייחודיים, קצרים ופשוטים (המגובים בסרטונים), שקל לבצעם בכל מקום. 

movement-class-zohar-ofer-11-20-231A.jpg

תודה, נהיה בקשר בהקדם!

השיעורים מתקיימים בפארק ליד שיכון ותיקים ("ראש ציפור"),
בימי ראשון, שלישי וחמישי בשעה 08:30 בבוקר 
מוזמנת לתאם איתי שיעור היכרות: 
Anchor 1
המשתתפות בקבוצה מספרות

גבי:

לקראת השנה המתחדשת עלינו בחרתי לכתוב לך זהר על חווית הלמידה שלי איתך. 
הקבוצה נקראת ״נעים בגיל השלישי״ ולה משמעות כפולה, האחת מאד נעים בקבוצה. שתיים את מורה מעמיקה ומדויקת הפועלת מתוך הבנת הצרכים והיכולות של תלמידותיך והתרגול התנועתי בהתאם. את נוגעת בתחומים חשובים מאד כמו פיתוח קואורדינציה, שיווי משקל, נשימות, תיווך תנועה.
זה תירגול משמעותי שאני מרגישה ומנכיחה בחיי היום יום שלי.
שמחה שפגשתי אותך, מורה מיוחדת בדרכך, קשובה ורגישה ומאד מקצועית ומעמיקה.

בלה:

אני נמצאת בקבוצה זו של זהר כמעט שנה. אני כמעט בת 70 וממליצה בכל פה על סוג זה של התעמלות. במשך חיי עשיתי סוגים רבים של ספורט, אבל כיום מצאתי שסוג זה מתאים לי הכי הרבה. מעדיפה באוויר הפתוח, עבודה טובה על כל איבר בגוף, בלי מאמץ, ומרגישה כל כך טוב בסיום השעה. שלוש פעמים בשבוע למשך שעה עושה את העבודה נהדר. זהר מקסימה, קשובה, ומעבירה נהדר את השעורים. ממליצה בכל פה וגוף!

דליה:

אני משתתפת בקבוצת האימון של זוהר בפארק הירקון כבר מעל שנה. משתדלת להגיע שלוש פעמים בשבוע, כי זה כל כך טוב! המדובר בחוויה יוצאת מן הכלל, לגוף, לגמישות, למוח, לנשימה ולנשמה. השיעורים מועברים בטבע, באופן דידקטי, מלמד וגם כייפי. מושם דגש על נושאים ותחומים שונים הקשורים לגוף האדם, לרבות אימון המוח, ובהתחשב במגבלות שיש מן הסתם לכל משתתפת, הכל בנועם ובחברה טובה. 
מומלץ מאוד! 

bottom of page